Asus Laptop Ekran Kartı Chipset Değişimi

Asus Laptop Ekran Kartı Chipset Değişimi

Asus Laptop ekran kartı chipset değişimi ve onarımı hizmetimizden yararlanmak için teknik servisimiz ile iletişime geçebilirsiniz. Asus Laptop Ekran Kartı Tamirinde AMD – NVIDIA ekran kartı chipset değişimi işlemlerimizi servisimizde garantili olarak yaptırabilirsiniz. Asus laptop kullanıcılarının en çok sorun yaşadığı durum maalesef ekran kartı sorunlarıdır. Ekran kartında başlayan arızalar kullanıcıların oyun oynarken yada program kullanımları sırasında cihazda mavi ekran sorunu, yavaşlama sorunu, donma sorunu gibi birçok sorunla karşılaşmaktadırlar. Asus Laptop Servisi olarak bu markaya ait tüm modellere uygun ekran kartı chipsetleri stoklarımızda mevcut olup kullanıcıların zaman kaybı yaşaman arızalı cihazların onarımlarını servisimizde yaptırabilirsiniz.

Asus Laptop Cihazlarda Neden Ekran Kartı Arızaları Görülmektedir ?

Asus Laptoplarda Ekran kartı arızaları genel olarak kullanıcı hatasından kaynaklı durumlarda Sıvı teması, Darbe Sonucu yada cihazın yoğun kullanımına bağlı olarak cihazlardan sıklıkla bu tür sorunlar görülmektedir. Bazı cihazlarda bu tür kullanıcı hatası olmasa bile cihazlarda ekran kartı arızaları görülebilir.

Asus Notebook cihazlarda dikkat edilmesi gereken bir konuda Yüksek Isı durumlarıdır. Cihazınız artık aşırı ısınma yapıyor yada soğutucu sistemleri çalışmıyorsa bu tür durumlarda ekran kartı chip arızası görülebilir.

Asus Servisimizde Ekran Kartı Chip Değişiminde AMD yad NVIDIA

  • Asus Laptop bozuk ekran kartı chip BGA REWORK CİHAZI ile anakart üzerinden özenle sökülür.
  • Anakart yüzeyi temizlenerek BGA REWORK ile Sıfır Chip yeniden montaj yapılır.
  • Cihazınızın tüm testleri yapılır ve size teslim edilir.

Asus Laptop cihazlarının anakartları çok hassas ürünlerdir. Asus Notebook Tamiri piyasasında çok fazla işin ehli olmayan firmalar bulunmaktadır. Yani Asus Laptop Tamiri ve Anakart tamiri yada ekran kartı değişimi işlemlerinde yanlış müdehale durumunda cihazın anakartı tamir edilemez duruma gelebilir. Lütfen anakart tamiri gibi ciddi durumlarda firmamız gibi konusunda uzman ve yaptığı tamir işlemlerine garanti veren kurumları tercih ediniz. Firmamız bünyesinde tamir ilen yedek parça değişimi yapılan ürünlere 6 AY Parça ve İşçilik garanti verilmektedir.