Asus Laptop Fan Değişimi

Asus Laptop Fan Değişimi

Asus Laptop Fan Değişimi ve Bakım hizmetimiz mevcut olup asus markasına ait tüm modellere ofisimizi ziyaret ederek bilgi alabilir arızalı fan değişimi işlemlerini yaptırabilirsiniz. Asus Servisi olarak bünyemizde fan değişimi ve fan bakımı paket bilgimiz için teknik servisimizden bilgi alabilirsiniz. Asus laptoplarda kullanıcıların dikkat etmesi gereken konu cihazın fan sorunu olmamasıdır. Fan cihaz üzerinden sağlıklı olarak çalışmazsa eğer cihazda aşırı ısınma sorunu sonrasında anakart arızası olma durumu yüksektir. Asus notebook cihazlarda Cihazda Aşırısı Isınma varsa, Fan sesli çalışıysa yada ısınma sonrası cihazda kapanma sorunu varsa muhakkak cihazın fan sorunu var demektir. Bu tür durumlarda cihazınızın fan değişimi yada cihazın fan bakımları termal macun bakımlarının yapılması gerekmektedir.

Asus Laptop Bilgisayarlar Komple Bakım Nedir, Neleri Kapsar ?

Asus Laptop bilgisayarların komple bakım işlemi cihazın kasa içerisindeki anakart üzerindeki tozların temizlenmesi fan temizliği soğutucu bakırın temizliği gibi işlemleri yapılması gerekir. Bakım yapılmayan ürünler kısa süre içerisinde aşırı ısınmaya bağlı kapanma yapabilir.

Asus Notebook Cihazlar Neden Aşırı Isınır ve Kapanır ?

Asus Notebook bilgisayarlar da ki ısınma problemi Pc bilgisayarlara göre daha fazla ısınmaktadır. Çünkü, asus dizüstü bilgisayarların her zamankinden daha güçlü ve kompakt hale gelmesi, CPU (işlemci) performansındaki keskin bir artış, daha ince kasalar, güçlü GPU (grafik kart) ekran kartları ve daha yüksek çözünürlüklerde ve daha büyük ekranlar yüzünden laptoplar ısınır.

Asus Laptop dizüstü bilgisayarlarda kapanma problemi ise, fanların aşırı tozlanması, işlemci ve grafik kartının altın da ki termal macunların kurumuş olmasından dolayı kendini korumaya alma işlemidir.

Not: Asus Laptop Bilgisayarınızda bu şekilde bir aşırı ısınma sorunu varsa cihazı kullanmayı bırakmanız gerekir. Aksi durumda aşırı ısınmaya bağlı cihazda farklı sorunlar anakart arızaları görülebilmektedir.

Asus Laptop Fan Temizliği Önemli Mi, Bakım Yaptırılmazsa Ne Olur ?

Asus Laptop Cihazların Fan temizliği fan bakımı termal macun yenilme işlemleri cihazlar için çok önem arz eden bir konudur. Eğer cihazınızın bakımlarını zamanında yaptırmazsanız cihazların farklı arızalar meydana gelir. Bakım yapılmayan asus laptop bilgisayarların aşırı ısınma sonrasında anakart sorunları yaşayabilirsiniz

Bu konuda asus laptop anakart tamiri, asus laptop ekran kartı tamiri ve laptop chipset tamiri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Detaylı Bilgi için iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Asus Laptopumdan Aşırı Fan Sesi Geliyor Fan Değişimi Gerekir Mi ?

Kullanmış olduğunuz asus laptop ürünlerinden eğer aşırı ses gelmeye başladıysa kesinlikle cihazın Fan Değişimini yaptırmalısınız Fan zamanla yüksek seste çalışır ve yeteri kadar soğutma işlemini yapamazsa cihazda ani kapanmalar olur.

Asus Laptop Fan Temizliği ve Termal Macun Yenileme Fiyatı Ne Kadar ?

Asus Laptop Fan Temizliği ve Termal Macun Yenileme fiyatları için lütfen teknik servisimizi arayarak yada ofisimizi ziyaret ederek cihazın marka ve model bilgisini söyleyerek fiyat alınız. Farklı marka modellerde fiyat değişliği mevcuttur. Ortalama Asus Laptop Fan Temizliği ve Termal Macun Yenileme Fiyatları 250 TL den başlamaktadır.

Not: Termal macunlar ortalama süreleri 1 yıl olduğundan (kullanıma bağlı değişebilir) kurur ve katılaşır. Tavsiyemiz her yıl değişmesi yönündedir. Lütfen Asus laptop ürünlerinizin her yıl düzenli olarak bakımlarını yaptırınız.