Laptop Fan Değişimi

Laptop Fan Değişimi

Laptop Notebook Dizüstü bilgisayarların Fan Değişimi ve Fan Temizlik işlemlerini teknik servisimizde yaptırabilirsiniz. Laptop cihazların yavaş açılması, aşırı ısınma sonrası kapanma, sesli çalışma gibi durumlarda cihazların genel olarak Fan Arızasını göstermektedir. Bu tür durumlarda kullanmış olduğunuz dizüstü cihazların fan değişimi gerekmektedir. Tüm markaların fan değişimi işlemleri için teknik servisimizi ziyaret edebilirsiniz. Tüm Laptop markalarına, Asus, Lenovo, Toshiba, Casper, Hp, Acer, MSI, Dell, Samsung, Packard Bell, Sony, Monster gibi tüm ürünlere bakım hizmeti verilmektedir. Tüm marka laptopların fan değişimi işlemleri kısa süre içerisinde ve uygun fiyatlara yapmaktayız.

Laptop Bilgisayarlar Komple Bakım Nedir, Neleri Kapsar ?

Laptop bilgisayarların komple bakım işlemi cihazın kasa içerisindeki anakart üzerindeki tozların temizlenmesi fan temizliği soğutucu bakırın temizliği gibi işlemleri yapılması gerekir. Bakım yapılmayan ürünler kısa süre içerisinde aşırı ısınmaya bağlı kapanma yapabilir.

Notebook Cihazlar Neden Aşırı Isınır ve Kapanır ?

Notebook bilgisayarlar da ki ısınma problemi Pc bilgisayarlara göre daha fazla ısınmaktadır. Çünkü, dizüstü bilgisayarların her zamankinden daha güçlü ve kompakt hale gelmesi, CPU (işlemci) performansındaki keskin bir artış, daha ince kasalar, güçlü GPU (grafik kart) ekran kartları ve daha yüksek çözünürlüklerde ve daha büyük ekranlar yüzünden laptoplar ısınır.

Laptop dizüstü bilgisayarlarda kapanma problemi ise, fanların aşırı tozlanması, işlemci ve grafik kartının altın da ki termal macunların kurumuş olmasından dolayı kendini korumaya alma işlemidir.

Not: Laptop Bilgisayarınızda bu şekilde bir aşırı ısınma sorunu varsa cihazı kullanmayı bırakmanız gerekir. Aksi durumda aşırı ısınmaya bağlı cihazda farklı sorunlar anakart arızaları görülebilmektedir.

Laptop Fan Temizliği Önemli Mi, Bakım Yaptırılmazsa Ne Olur ?

Laptop Cihazların Fan temizliği fan bakımı termal macun yenilme işlemleri cihazlar için çok önem arz eden bir konudur. Eğer cihazınızın bakımlarını zamanında yaptırmazsanız cihazların farklı arızalar meydana gelir. Bakım yapılmayan laptop bilgisayarların aşırı ısınma sonrasında anakart sorunları yaşayabilirsiniz

Bu konuda laptop anakart tamiri, laptop ekran kartı tamiri ve laptop chipset tamiri sayfalarımızı ziyaret edebilirsiniz. Detaylı Bilgi için iletişim sayfamızdan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Laptopumdan Aşırı Fan Sesi Geliyor Fan Değişimi Gerekir Mi ?

Kullanmış olduğunuz laptop ürünlerinden eğer aşırı ses gelmeye başladıysa kesinlikle cihazın Fan Değişimini yaptırmalısınız Fan zamanla yüksek seste çalışır ve yeteri kadar soğutma işlemini yapamazsa cihazda ani kapanmalar olur.

Laptop Fan Temizliği ve Termal Macun Yenileme Fiyatı Ne Kadar ?

Laptop Fan Temizliği ve Termal Macun Yenileme fiyatları için lütfen teknik servisimizi arayarak yada ofisimizi ziyaret ederek cihazın marka ve model bilgisini söyleyerek fiyat alınız. Farklı marka modellerde fiyat değişliği mevcuttur. Ortalama Fan Temizliği ve Termal Macun Yenileme Fiyatları 250 TL den başlamaktadır.

Not: Termal macunlar ortalama süreleri 1 yıl olduğundan (kullanıma bağlı değişebilir) kurur ve katılaşır. Tavsiyemiz her yıl değişmesi yönündedir. Lütfen laptop ürünlerinizin her yıl düzenli olarak bakımlarını yaptırınız.